Nie lubię lata

Jest za gorąco.. Ciągle chce mi się spać i nie mogę się na niczym skupić, kiedy stale jest ponad 30 stopni. Czy ktoś ma podobnie? Czekam na wrzesień..
Nawet biedny chomik zamiast biegać w kółeczku, częściej śpi w nim brzuchem do góry (nie można się nie uśmiechnąć patrząc na te białe, włochate łapki ). Ostatnio przyłapałam go, kiedy jeszcze zaspany lizał kostki lodu :) Co dzień wstawiam mu do klatki kubełek po jogurcie wypełniony lodem.
(pewnie wszyscy właściciele chomików o tym wiedzą, ale na wszelki wypadek przypomnę- chomiki nie pływają. W żadnym wypadku nie wolno wkładać ich do wody. To dla nich  żadna przyjemność, jedynie ogromny stres.)

W tej chwili maluję dwa duże obrazy, akty. Niedługo będą do obejrzenia tutaj i kupienia na aukcjach, tymczasem zapraszam na aukcje mniejszych obrazów- moich kwiatów i dwóch "kopii" obrazów Paula Berthona. Francuskiego malarza. Mam (może mylne) wrażenie, że mało znanego w Polsce.. A na pewno mniej znanego, niż Alfons Mucha, a szkoda. Żył tylko 37 lat, co jest wielką stratą. Ciekawa jestem jak wyglądałyby jego późniejsze prace.
Berthon tworzył piękne obrazy w stylu Art Nouveau. Pastelowe, jesienne kolory, detale podkreślone linią. Jest jednym z moich ulubionych artystów.
 ps. ciężko moje obrazy nazwać kopiami, różnią się wymiarami i detalami. Bardziej to obrazy wzorowane na pracach P.Berthona.
Zapraszam na aukcje.

50x40cm, olej na płótnie

24x18cm, olej na płótnie

Kwiaty 24x18cm, mój obraz

 detal

Pozdrawiam!!

Komentarze

  1. Basiu, ten pierwszy obraz jest obłędny! Cudo, naprawdę jakby stan moich finansów nie był w chwili obecnej w opłakanym stanie to sama chętnie bym go licytowała. :D Zobaczysz, zdobędziesz jeszcze ogromną sławę. :)

    Twój chomiczek jest przesłodki, nie dziwię się, że nic Ci się nie chce od tego upału. Ja mam podobnie, w środku dnia przespałam dwie godziny. :P Odzywaj się tam czasem i trzymaj się kochana Basiu. :* Pozdrowienia!

    OdpowiedzUsuń
  2. Dzięki :)Ten pierwszy i drugi to kopie obrazów Paula Berthona. Jak będziesz miała wolną chwilę i ochotę, to pooglądaj sobie inne jego obrazy. Na pewno Ci się spodobają :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz